SNOWCROSS SM 2020

KEMIJÄRVI

1. – 2.2.2020

KEMIJÄRVI | 1. – 2.2.2020

Kemijärvi

Kisainfoa

Kilpaluokat & aikataulut

  • Ilmoittautuminen & Katsastus:

    • Perjantai 18.00-19.30: Kaikki luokat
    • Lauantai 8.30-10.00: Harraste, Veteraanit, Naiset, Sport
    • Lauantai 13.00-14.30: Junior 14-16, Pro Lite, Pro
    • Sunnuntai 7.00-8.00: Junior-luokat
    • Sunnuntai 11.00-11.45: Pro Lite, Pro
  • Lauantai aamupäivä: Harraste, Veteraanit, Naiset, Sport

    • 9.30 Kuljettajakokous
    • 10.15 Harjoitukset
    • 11.00 Alkuerät 1
    • 12.00 Alkuerät 2 & Last Chance
    • 13.00 Finaalit
  • Lauantai iltapäivä: Junior 14-16, Pro Lite, Pro

    • 14.40 Kuljettajakokous
    • 15.10 Harjoitukset
    • 16.10 Alkuerät 1
    • 17.10 Alkuerät 2 & Last Chance
    • 18.40 Finaalit
  • Sunnuntai aamupäivä: Micro Junior, Mini Junior, Junior 11-14,

    • 8.30 Kuljettajakokous
    • 9.00 Harjoitukset
    • 9.50 Alkuerät 1
    • 10.40 Alkuerät 2 & Last Chance
    • 12.10 Finaalit
  • Sunnuntai iltapäivä: Pro Lite, Pro

    • 13.20 Kuljettajakokous
    • 13.50 Harjoitukset
    • 14.35 Alkuerät 1
    • 15.30 Alkuerät 2
    • 16.15 Last Chance
    • 16.55 Finaalit

OSALLISTUJALISTA

Käännä mobiililaite vaakatasoon selatessasi taulukkoa.
Veteraanit 31 Niko Korsumäki LaMK Lynx FIN
Veteraanit 56 Juha Kristian Syrjämäki EP-MoKe Lynx FIN
Veteraanit 59 Arto Järvenpää KMK Lynx FIN
Veteraanit 71 Jarmo Mattsson PCMK Lynx FIN
Veteraanit 76 Tuure Säkkinen VMK Polaris FIN
Veteraanit 114 Toni Pajarinen P-KMK Lynx FIN
Veteraanit 456 Mikko Nevalainen SoMoKe Ski-Doo FIN
Veteraanit 548 Sami Riihijärvi KMK Lynx FIN
Veteraanit 569 Kalle Laamanen I-SMoKe Arctic Cat Crane Hill Racing FIN
Veteraanit 610 Osmo Määttälä KePoMoKe Lynx FIN
Veteraanit 641 Reijo Ylä-Onnenvuori PHMKK Lynx FIN
Veteraanit 696 Jouni Kariniemi LaMK Lynx FIN
Veteraanit 969 Jaakko Mäkynen E-PMMK Arctic Cat FIN
Pro 25 Roy Ylä-Onnenvuori PHMKK Lynx FIN
Pro 29 Oskari Hyvärinen LaMK Lynx Korteniemi Racing FIN
Pro 34 Juha Haapamäki EP-MoKe Ski-Doo FIN
Pro 43 Topi Posti KeMot Ski-Doo Korteniemi Racing FIN
Pro 55 Tomi Laitinen LaMK Lynx Korteniemi Racing FIN
Pro 82 Juho Virmakoski KiMK Arctic Cat FIN
Pro 84 Joona Marin SiiVe Polaris Kone & Vene Center FIN
Pro 102 Martin Mjelde Muller Ski-Doo NOR
Pro 112 Jarno Hietalahti EtMK Ski-Doo FIN
Pro 137 Ole-Herman Sjøgren Lynx NOR
Pro 138 Niillas Issat Hætta Ski-Doo NOR
Pro 150 Simon Kjellmann Polaris NOR
Pro 151 Antti-Jussi Hyvönen VRC Arctic Cat FIN
Pro 168 Pieti Puhakka KMK Arctic Cat Crane Hill Racing FIN
Pro 185 Alexander Wæraas Lynx NOR
Pro 227 Jere Tynkkynen KkMKK Lynx FIN
Pro 299 Ville Sarkkinen LaMK Lynx Korteniemi Racing FIN
Pro 399 Juuso Loukko KauhMK Lynx FIN
Pro 463 Mikko Osmo KauhMK Lynx WWW.LOUKKO.COM FIN
Pro 722 Joonas Keskiaho LaMK Lynx www.pienkonehuolto.fi FIN
Pro 822 Matti Reinikainen KkMKK Lynx FIN
Pro 827 Sami Huttunen LaMK Lynx www.pienkonehuolto.fi FIN
Pro 858 Lasse Ruotsalainen SiiVe Ski-Doo konejatarvike.com FIN
Naiset 22 Minna Hiivala OSMK Polaris FIN
Naiset 35 Elina Palojärvi KeMot Lynx FIN
Naiset 51 Susanna Lemström TaiKe Lynx FIN
Naiset 65 Jenna Vuorela LaMK Lynx FIN
Naiset 73 Laura Niemi PCMK Ski-Doo FIN
Naiset 77 Veera Virtanen KeMot Lynx WWW.LOUKKO.COM FIN
Naiset 83 Milja Kukkonen MMK Lynx FIN
Naiset 89 Taru Kylmälä LaMK Lynx Korteniemi Racing FIN
Naiset 286 Noora Nummijoki KauhMK Lynx FIN
Naiset 733 Jonna Simontaival KMK Arctic Cat Crane Hill Racing FIN
Harrasteluokka 7 Jami Vääräniemi TaiKe Lynx FIN
Harrasteluokka 19 Ville-Veikko Luukkonen SoMoKe Arctic Cat FIN
Harrasteluokka 62 Harri Kolehmainen SoMoKe Lynx WWW.LOUKKO.COM FIN
Harrasteluokka 97 Lassi Partanen SoMoKe Arctic Cat FIN
Harrasteluokka 120 Eetu Nurmi QRF Arctic Cat FIN
Harrasteluokka 186 Jussi Jokinen PHMKK Arctic Cat FIN
Harrasteluokka 325 Sami Malinen KoKe Lynx FIN
Harrasteluokka 527 Ville Paakkari MhMK Arctic Cat FIN
Harrasteluokka 537 Arto Jutila KartMK Ski-Doo WWW.LOUKKO.COM FIN
Junior 11-14 7 Emil Herten J-PMK Lynx WWW.LOUKKO.COM FIN
Junior 11-14 8 Joel-Peetter Rautio OSMK Arctic Cat www.pienkonehuolto.fi FIN
Junior 11-14 16 Myrsky Rissanen LaMK Ski-Doo FIN
Junior 11-14 17 Juuso Vuori KMK Arctic Cat Crane Hill Racing FIN
Junior 11-14 21 Erki Rosin Lynx EST
Junior 11-14 23 Iidar Alatalo LaMK Lynx FIN
Junior 11-14 25 Nooa Määttä OSMK Ski-Doo FIN
Junior 11-14 48 Luka Tukiainen KMK Arctic Cat Crane Hill Racing FIN
Junior 11-14 96 Fredrik Varsi Pedersen Ski-Doo NOR
Junior 11-14 106 Thor David Rasmus Lynx NOR
Junior 11-14 123 Matias Nevalainen SoMoKe Ski-Doo FIN
Junior 11-14 126 Aleksi Pöykkö LaMK Polaris FIN
Junior 11-14 128 Onni Niskala LaMK Lynx FIN
Junior 11-14 136 Elias Eriksen Lynx NOR
Junior 11-14 181 Vertti Kaihua LaMK Ski-Doo FIN
Junior 11-14 203 Niklas Vanhatalo PCMK Arctic Cat FIN
Junior 11-14 207 Vegar Kristensen Polaris FIN
Junior 11-14 222 Niklas Ollila EtMK Lynx FIN
Junior 11-14 279 Atte Vanhatalo PCMK Arctic Cat FIN
Junior 11-14 300 Eelis Vaara Polaris SWE
Junior 11-14 333 Jyri Pernu LaMK Lynx FIN
Junior 11-14 407 Väinö Lehtonen PCMK Arctic Cat FIN
Junior 11-14 661 Even Kjellmann Ski-Doo NOR
Junior 11-14 666 Daniel Korkala PCMK Polaris FIN
Junior 11-14 728 Oscar Nikula Ski-Doo FIN
Junior 11-14 777 Joona Kopsa KaMK Arctic Cat FIN
Junior 11-14 838 Osku Jutila KartMK Ski-Doo WWW.LOUKKO.COM FIN
Junior 11-14 858 Elias Halonen P-KMK Polaris FIN
Junior 11-14 984 Oliver Åneskog Arctic Cat SWE
Junior 14-16 11 Riku Lauhaluoma KauhMK Lynx WWW.LOUKKO.COM FIN
Junior 14-16 31 Aleksi Hannuniemi OSMK Lynx FIN
Junior 14-16 55 Eetu Kari EP-MoKe Ski-Doo FIN
Junior 14-16 66 Oliver Jaakola LaMK Lynx Korteniemi Racing FIN
Junior 14-16 72 Andri Rosin Lynx EST
Junior 14-16 99 Jesse Mattsson PCMK Lynx FIN
Junior 14-16 117 Jan Even Romsdal Arctic Cat NOR
Junior 14-16 711 Johan Mathias Hætta Polaris NOR
Junior 14-16 812 Leevi Puustinen SoMoKe Lynx FIN
Junior 14-16 858 Joonas Ovaska HyMK Lynx FIN
Junior 14-16 868 Oskari Laamanen KMK Arctic Cat Crane Hill Racing FIN
Pro Lite 4 Tino Honkanen IMK Arctic Cat FIN
Pro Lite 6 Mikko Väätäjä OSMK Lynx FIN
Pro Lite 10 Miika Lammi PCMK Lynx FIN
Pro Lite 17 Joni Komulainen SoMoKe Arctic Cat FIN
Pro Lite 23 Pasi Kurkela K-SMK Lynx FIN
Pro Lite 27 Hermanni Aitto-oja OSMK Lynx FIN
Pro Lite 33 Hannu Härkönen TaiKe Lynx FIN
Pro Lite 36 Markus Roine PukMu Ski-Doo FIN
Pro Lite 39 Jarno Tenhunen LaMK Lynx FIN
Pro Lite 42 Aapo Savela OSMK Arctic Cat FIN
Pro Lite 44 Jani Hekkala PCMK Lynx FIN
Pro Lite 49 Otto Hyvärinen LaMK Lynx Korteniemi Racing FIN
Pro Lite 52 Anton Päkkilä OSMK Ski-Doo FIN
Pro Lite 57 Mikko Nissinen Y-SMK Polaris FIN
Pro Lite 86 Tuomas Lappalainen YLM Lynx FIN
Pro Lite 93 Niko Aho KeMot Lynx FIN
Pro Lite 100 Jarno Salmela HyMK Ski-Doo FIN
Pro Lite 101 Jonathan Nilsson Arctic Cat SWE
Pro Lite 103 Toni Beranger IMK Lynx FIN
Pro Lite 119 Emil Mikalsen Ski-Doo NOR
Pro Lite 135 Antti Nevalainen PCMK Polaris FIN
Pro Lite 145 Jesse Hottinen KMK Arctic Cat Crane Hill Racing FIN
Pro Lite 166 Joona Lahtela KeMot Ski-Doo FIN
Pro Lite 183 Jarno Anttila OSMK Polaris FIN
Pro Lite 199 Tero Kuivalainen LaMK Lynx Korteniemi Racing FIN
Pro Lite 441 Tatu Kukkonen KMK Lynx FIN
Pro Lite 501 Taneli Oja SiiVe Ski-Doo konejatarvike.com FIN
Pro Lite 681 Joona Karjalainen KauhMK Lynx WWW.LOUKKO.COM FIN
Pro Lite 911 Aleksi Rehu VRC Arctic Cat FIN
Micro Junior 3 Eemi Kangas PCMK Yamaha FIN
Micro Junior 6 Kimi Komulainen SoMoKe Arctic Cat FIN
Micro Junior 7 Hermanni Pöntinen MMK Arctic Cat FIN
Micro Junior 13 Pentti Peräntie PCMK Yamaha FIN
Micro Junior 21 Oliver Katainen SoMoKe Arctic Cat FIN
Micro Junior 24 Max Teinilä KiMK Arctic Cat FIN
Micro Junior 30 Niklas Heikkilä LaMK Arctic Cat FIN
Micro Junior 33 Hugo Lintunen YLM Arctic Cat FIN
Micro Junior 36 Artturi Visuri Y-SMK Arctic Cat FIN
Micro Junior 37 Toivo-Taneli Pauna PCMK Arctic Cat FIN
Micro Junior 46 Niko Hooli PCMK Arctic Cat FIN
Micro Junior 55 Sebastian Syrjälä PCMK Yamaha FIN
Micro Junior 56 Jaakko Kujala NiMoKe Arctic Cat FIN
Micro Junior 77 Oliver Uudmäe Arctic Cat EST
Micro Junior 81 Huugo Seikkula LaMK Yamaha FIN
Micro Junior 86 Touko Heiskala OSMK Arctic Cat FIN
Micro Junior 95 Ville Sääskilahti LaMK Arctic Cat FIN
Micro Junior 128 Eemeli Juujärvi LaMK Arctic Cat FIN
Micro Junior 138 Severi Luukkonen TaiKe Arctic Cat FIN
Micro Junior 169 Mici Juopperi PCMK Arctic Cat FIN
Micro Junior 200 Pieti Lehkonen EtMK Arctic Cat FIN
Micro Junior 201 Leon Løveid Yamaha NOR
Micro Junior 391 Lenni Peltoniemi KeMot Arctic Cat FIN
Micro Junior 398 Andreas Pedersen Arctic Cat NOR
Micro Junior 555 Emil Isokääntä OSMK Arctic Cat FIN
Micro Junior 836 Jimi Jutila KartMK Arctic Cat WWW.LOUKKO.COM FIN
Sport 3 Ville Vesterinen KoKe Lynx FIN
Sport 20 Marko Ylä-Pöntinen EP-MoKe Ski-Doo FIN
Sport 30 Ville Moilanen TaiKe Lynx FIN
Sport 37 Janne Humppi KoKe Lynx FIN
Sport 38 Joona Paajanen KkMKK Arctic Cat FIN
Sport 47 Jani Ojakoski OSMK Ski-Doo FIN
Sport 50 Juha Jaakkola EP-MoKe Lynx FIN
Sport 85 Jose Rask PHMKK Arctic Cat FIN
Sport 90 Jonne Honkonen KeMot Ski-Doo FIN
Sport 95 Ohto Rissanen LaMK Lynx FIN
Sport 98 Niko Kolari HeinMK Ski-Doo FIN
Sport 99 Joni Hakoniemi EP-MoKe Lynx FIN
Sport 184 Jani Löfman HyMK Arctic Cat FIN
Sport 212 Pentti Angelva LaMK Lynx FIN
Sport 214 Petri Anttonen KkMKK Lynx FIN
Sport 319 Ville Lähteenmaa EP-MoKe Lynx FIN
Sport 419 Ari Peltoniemi KeMot Ski-Doo FIN
Sport 433 Lassi Riekkola KeMot Ski-Doo FIN
Sport 522 Matias Oja SiiVe Ski-Doo konejatarvike.com FIN
Sport 525 Markus Seppänen KMK Ski-Doo konejatarvike.com FIN
Sport 808 Markus Seppänen OSMK Ski-Doo FIN
Mini Junior 2 Aleksi Katainen SoMoKe Arctic Cat FIN
Mini Junior 4 Petro Tuisku LaMK Arctic Cat FIN
Mini Junior 5 Niilo Kujala NiMoKe Arctic Cat FIN
Mini Junior 8 Peetu Joutsen LaMK Yamaha FIN
Mini Junior 11 Vili Nivaoja PCMK Arctic Cat FIN
Mini Junior 14 Leo Ojakoski OSMK Arctic Cat FIN
Mini Junior 16 Tommi Huhtalo LaMK Arctic Cat FIN
Mini Junior 20 Thelma Nikula PCMK Yamaha FIN
Mini Junior 23 Joa Reinikka PCMK Yamaha FIN
Mini Junior 57 Arttu Laurikkala OSMK Arctic Cat FIN
Mini Junior 68 Eevertti Liuska OSMK Arctic Cat FIN
Mini Junior 70 Otto Tukiainen KMK Arctic Cat Crane Hill Racing FIN
Mini Junior 88 Otto Annala LaMK Arctic Cat FIN
Mini Junior 94 Adine Persen Arctic Cat NOR
Mini Junior 111 Niklas Isokääntä OSMK Arctic Cat FIN
Mini Junior 157 Susa Kallio OSMK Arctic Cat FIN
Mini Junior 162 Valtteri Kotala LaMK Arctic Cat FIN
Mini Junior 286 Gabriel Tverfjell Arctic Cat NOR
Mini Junior 477 Isak Persen Arctic Cat NOR
Mini Junior 717 Niklas Tuononen KiMK Arctic Cat FIN
Mini Junior 868 Christer Hoffman Arctic Cat NOR

LIPUT

Aikuinen 1-päivä

15€

Kemijärvi Snowcross SM 2020

Aikuinen 2-päivää

20€

Kemijärvi Snowcross SM 2020

LIVE­LÄHETYKSET

Kilpailut näytetään aamusta iltaan suorina lähetyksinä LiveSportsin YouTube-kanavalta.

Suorien lähetysten pääjakelukanavana toimii Ilta-Sanomien IS-TV, jonka lisäksi kilpailut näkyvät ilmaiseksi myös Ruutu.fi -palvelusta.

Päälähetyksissä seurataan ensisijaisesti Pro ja Pro Lite -luokkien kilpailuja.

KOOSTE­LÄHETYKSET

Kemijärven kisaviikonlopusta näytetään 60 minuutin koostelähetys AlfaTV:ltä.

Koosteiden esityspäivät:

Kemijärvi: 11.2.2020 & 13.2.2020

@SNOWCROSS.FI SOMESSA

#snowcrossfi

Sosiaalinen media on erittäin tärkeässä roolissa koko Snowcrossin kasvutarinassa. Snowcrossin virallisten somesivut kasvu näkyy myös kilpailijoiden tunnettuuden kasvuna. Kilpailijoita pyydetään kutsumaan lähipiiriään seuraamaan Snowcross-sivuja, sekä jakamaan aktiivisesti Snowcrossin somepäivityksiä.

Snowcross Facebookissa

Snowcross Instagramissa

livesports snowcross kuopio