Tietoa Tornion kilpailusta

Tornio, Laivakankaan Ravirata

Osoite: Valtatie 961, 95440, Tornio

Yleistä tietoa

  • Ilmoittautuminen päättynyt 24.2.2019
  • Kilpailupäivät: 2.-3.3.2019
  • Järjestäjä: LiveSports Promotions Oy

Ajettavat luokat

  • Lauantai: Micro Junior, Mini Junior, Junior SM, Naiset, Pro Lite SM, Pro SM
  • Sunnuntai: Junior 11-14, Sport, Veteraanit
  • Sunnuntai PM-luokat: Junior 14-16, Naiset, Pro Stock, Pro Open

Aikataulu

Perjantai

  • Ilmoittautuminen & katsastus, 18.00-20.00

Lauantai

KelloLauantaiKesto
7.00-11.00Katsastus & ilmoittautuminen
7.55-8.10Ohjaajakokous: Micro Junior, Naiset, Junior SM15
8.10Micro Junior (7-9)Harjoitus + aika-ajo10
NaisetHarjoitus + aika-ajo10
Junior SM (14-16)Harjoitus + aika-ajo10
Radan kunnostus20
09.10Micro Junior (7-9)Erä 15
NaisetErä 18
Junior SM (14-16)Erä 18
Radan kunnostus20
10.00Micro Junior (7-9)Erä 25
NaisetErä 28
Junior SM (14-16)Erä 28
10.30Palkintojenjako / Radan kunnostus60
11.00-11.20Ohjaajakokous Pro & Pro Lite20
11.30Pro LiteRyhmä 1 / Harjoitus8
Pro LiteRyhmä 2 / Harjoitus8
Pro LiteRyhmä 3 / Harjoitus8
ProRyhmä 1 / Harjoitus8
ProRyhmä 2 / Harjoitus8
Radan kunnostus15
12.30Pro LiteRound 1 / Heat 16
Pro LiteRound 1 / Heat 26
Pro LiteRound 1 / Heat 36
13.00ProRound 1 / Heat 16
ProRound 1 / Heat 26
Radan kunnostus30
13.45Pro LiteRound 2 / Heat 16
Pro LiteRound 2 / Heat 26
Pro LiteRound 2 / Heat 36
ProRound 2 / Heat 16
ProRound 2 / Heat 26
Radan kunnostus. Mini Junior ohjaajakokous klo 14.4020
14.50Profile Mini Junior Cup (9-11)Harjoitus + Aika-ajo8
Pro LiteLast Chance5
ProLast Chance5
Profile Mini Junior Cup (9-11)Erä 15
15.30Radan kunnostu. Kansallislaulu klo 15.5025
15.55
Profile Mini Junior Cup (9-11)
Kuljettajaesittely5
16.00Erä 25
16.05Profile Mini Junior Cup palkintojenjako10
16.15
Pro Lite
Kuljettajaesittely5
16.20Finaali10
16.30Pro Lite palkintojenjako10
16.40
Pro
Kuljettajaesittely10
16.50Finaali13
17.05Pro palkintojenjako10

Sunnuntai / Sunday

KelloSunnuntai / sundayKesto
7.00-11.00Katsastus & ilmoittautuminen / Technical inspection & registration
7.55-8.10Ohjaajakokous / drivers meeting: Junior 11-14, Veteraanit, Sport15
8.10Junior (11-14)Practice / time trial10
VeteraanitPractice / time trial10
SportPractice / time trial10
Junior (11-14)Last Chance5
Kunnostus / track repair20
9.20VeteraanitErä 1 / Round 18
Junior (11-14)Erä 1 / Round 18
SportErä 1 / Round 18
Kunnostus / track repair20
10.10VeteraanitErä 1 / Round 28
Junior (11-14)Erä 1 / Round 28
SportErä 1 / Round 28
10.40Palkintojenjako / prize ceremony80
11.30-11.50Drivers meeting Nordic Championship20
12.00Junior NCPractice10
Ladies NCPractice10
Pro Stock NCPractice10
Pro Open NCPractice10
Track repair30
13.10Junior NCRound 112
Ladies NCRound 112
Pro Stock NCRound 112
Pro Open NCRound 112
Track repair18
14.25Junior NCRound 212
Ladies NCRound 212
Pro Stock NCRound 212
Pro Open NCRound 212
Track repair28
15.40Junior NCRound 312
Ladies NCRound 312
Pro Stock NCRound 312
Pro Open NCRound 312
16.40Prize ceremony15

Ilmoittautuneet 

Pohjoismaiden Mestaruus / Snowmobile Nordic Championship

Pro Open

Suomi/Finland: Mikko Osmo, Juuso Loukko, Eetu Karjalainen, Jere Tynkkynen, Pieti Puhakka

Ruotsi/Sweden: Adam Öhman, Emil Harr, Oskar Norum, John Stenberg, Lukas Johansson

Norja/Norway: Magnus Sagen Reiten, Mathias Hagadokken, Markus Ånonli, Kristoffer Holm, Ole Herman Sjøgren

Pro Stock

Suomi/Finland: Topi Posti, Matti Reinikainen, Joona Marin, Antti-Jussi Hyvönen ja Roy Ylä-Onnenvuori

Ruotsi/Sweden: Edvin Hamberg, Filip Harr, Pär Vikman, Oskar Englund, Gustav Salomonsson

Norja/Norway: Robert Lunden, Edvard Moland, Per Eilif Brandsfjell, Ingebrigt Hoelsæter, Niillas Haetta

Naiset

Suomi/Finland: Carolina Wärn, Veera Virtanen, Marika Lönnvik, Susanna Lemström, Taru Kylmälä

Ruotsi/Sweden: Ellen Bäcke, Elvira Lindh, Elina Öhman, Matilda Johansson, Jenny Lundström

Norja/Norway: Malene Trosten Andersen, Birgitte Olsen, Tuva Langland Reinsbakk

Juniorit

Suomi/Finland: Tino Honkanen, Otto Hyvärinen, Hermanni Aitto-Oja, Miika Lammi, Jarno Tenhunen

Ruotsi/Sweden: Elis Pedersen, Linus Dahlberg, Axel Persson, Nemo Fahlander, Alfred Gunnarsson

Norja/Norway: Håkan Berge, Patrick Lillevik, Ørjan Aune, Christer Vangen, Emil Mikalsen